Mühendislik Aydınlatması

LED Nedir ?

LED Aydınlatma Teknolojisi,enerji tasarruflu aydınlatmada en son teknolojidir. LED aydınlatmanın düşük enerji tüketimi ve uzun ömrü sayesinde geleneksel aydınlatmaya göre çok daha ekonomiktir. Karbondioksit salınımı yok denecek kadar az olan LED, çevre dostu bir aydınlatma teknolojisidir. Üstelik LED ışık kaynakları ve armatürlerin yapısında civa gibi zararlı rmaddeler ve halojen gazlar bulunmadığı için, kullanım süreleri dolduğunda bile doğaya zararları yoktur. Uzun çalışma ömrü ve darbelere karşı dayanıklı yapısı sayesinde bakım gerektirmeyen LED aydınlatma ürünleri, özellikle müdahale edilmesi zor alanlarda mükemmel çözümler sunar.

LED Aydınlatma Sistemleri Nasıl Çalışır ?

Işık saçan diyotlardan oluşan LED sistemlerin temelinde elektriğin ışığa çevrilmesi söz konusudur. Işık kaynağı küçük görünse de (Farklı ebatlarda pek çok LED paketi bulunmaktadır.) çevresindeki Reflektörler sayesinde ciddi bir noktasal etki sergilemektedir. Temel renkler olan Kırmızı, mavi ve yeşilin belli oranlarda karıştırılmasıyla farklı renkler elde edilebilir.

Led Aydınlatma Sistemlerinin Avantajları

- LED, diğer geleneksel ışık kaynaklarından daha dayanıklı, uzun ömürlü ve enerji verimliği sağlamaktadır.

- Piyasadaki diğer geleneksel aydınlatma ışık kaynaklarına göre, aydınlık düzeyi konforundan ödün vermeden %50 üzerinde bir enerji verimliliği sağlarlar. Uzun servis ömürleri sayesinde bakıma ihtiyaç duymaz.

- Bütünüyle şoka ve titreşime dirençlidirler.

- 50.000-100.000 saat/ömür değerleri ile oldukça uzun ömre sahiptir. LED chiplerin teorik ömürleri sonsuz varsayılabilir. Ancak ihtiyaç duydukları DC (Doğru Akım) değerini elde etmek ve Sabit Akım/Gerilim değerini sağlayabilmek için; Driver/Power Supply ile AC (Alternatif Akım) şebekeye bağlandıklarında, kullanılan Driver/Power Supply kalitesine göre ekonomik kullanım ömürleri azalır.

- UV Radyasyon yaymadıklarından sağlığa herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

- LED'lerin kullanım alanları çok geniştir. Geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olan LED'ler yüksek ışık performansı için SABİT AKIM ve görsel/çizgisel ışık performansı için SABİT GERİLİM olmak üzere iki farklı topolojik yapıya sahiptir.

- LED'ler aynı zamanda bir ARMATÜR inşaa etmek için kullanım amaçlarına göre PCB (Baskılı Devre) ile kullanılan tipleri SMD LED'ler ve PCB'ye ihtiyaç duymayan tiplerine de COB (Multi Chip) LED olarak tanımlanır.

Telefon

Adres

Beylikdüzü OSB Mah. Birlik Sanayi Sitesi 3. Cad. Birlik Sanayi Sitesi Kapı No: 13/59 Beylikdüzü/İstanbul